Az yakıt tüketen otomobiller  üretebilmek için  güvenlikten ödün vermeden ve konfordan vazgeçmeden  hafif, fakat mukavemeti yüksek alaşımların geliştirilmesi ve kullanılması  otomobil üreticilerinin önemli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu alaşımlar içerisinde alüminyum maliyet, işlenebilirlik, korozyon direnci ve geri dönüşüm yönünden avantajları ile hızla gelişmekte olan otomotiv endüstrisinde kullanımının her geçen yıl artmaktadır.  Alüminyumun tercih edilmesinin diğer bir nedeni  ise yolcu güvenliğidir. Çarpma sırasında ortaya çıkan enerji , yolcular tarafından değil darbe emiciler tarafından absorbe edilmelidir. Alüminyum bu amaç için en uygun elementtir

Otomotiv sektöründe alüminyum;  levha, döküm veya ekstrüzyon yöntemi ile üretilmiş ürünler olarak kullanılmaktadır. Ekstrüzyon yöntemiyle,  alüminyum radyatörler, koltuk kızakları, darbe çubukları, tır dorse ve kasa profilleri gibi  ürünler üretilmektedir.

Otomobil üreticileri ile alüminyum imalatçıları otomobillerde alüminyum parçaların daha fazla yer alması için  yakın isbirligi halinde çalısmaktadırlar. Alüminyum, 21. yüzyılın çevreyle dost arabaları için daha çok tercih edilen malzeme olacaktır.

Sektörel gelişmeye bağlı olarak otomotiv sektörüne üretim teknolojimiz ve teknik ekibimiz ile  hizmet vermekte ve her geçen gün müşteri  portföyümüzü arttırmaktayız. Bu amaca yönelik olarak da  fabrika bünyemizde ISO/TS 16949 Otomotiv Kalite Yönetim sistemi çalışmaları  başlamıştır.

ISO/TS 16949 mevcut ABD, Alman, Fransız ve İtalyan otomotiv kalite sistemi standartlarını global otomotiv endüstrisi içinde birleştiren teknik şartnamedir. Otomotivle ilgili ürünlerin tasarım/geliştirme, üretim, montaj ve bakımlarına yönelik kalite sistem gerekliliklerini belirler.

Bu şartname QS-9000, VDA6.1, EAQF ve ASQ dahil tüm ABD, Alman, Fransız ve İtalyan otomotiv kalite sistemi standartlarının yerine geçer. Otomotivle ilgili tüm ürünlerin tasarım/geliştirme, üretim, montaj ve bakımlarına yönelik kalite sistem gerekliliklerini belirler.